Zewnętrzne rolety- Czy warto z nich korzystać?

Wybierając rolety, dostajemy możliwość wyboru rozwiązań zewnętrznych i wewnętrznych. To, jaką opcję wybierzemy, będzie indywidualną decyzją zamawiającego. Wśród tych propozycji, które wzbudzają spore zainteresowanie, znajdują się obecnie rolety nadstawne. Dlatego warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę są, kiedy warto je zastosować i ile będzie trzeba za taką formę rolet zapłacić.

Co to takiego rolety nadstawne?

Rolety nadstawne charakteryzują się tym, że montowane są na oknie, zanim jeszcze zostanie ono zamontowane w budynku, To zaś sprawia, że są wykorzystywane przede wszystkim w nowych konstrukcjach albo też w miejscach, w których następuje wymiana okien. Prowadnice rolety znajdują się na zewnętrznych ramach okna, które dopiero po zamontowaniu rolety jest mocowane we wnęce okiennej. Można więc powiedzieć, że rolety nadstawne mają właściwości, które bezpośrednio scalają je z oknami i tworzą komplet. Skrzynia oraz prowadnice produktu wykonane są z tworzywa sztucznego. Charakterystyczne będzie to, że skrzynia skierowana do wnętrza budynku najczęściej zostaje ukryta pod tynkiem.

Dobry stosunek jakości do ceny

Rolety nadstawne bardzo często posiadają bardzo pozytywne opinie. Charakteryzują się dobrą jakością, profesjonalnym wykonaniem i jednocześnie od strony estetycznej sprawdzają się znacznie lepiej niż znane nam rolety zewnętrzne z dużymi rzucającymi się w oczy kasetami. To, co wzbudza zainteresowanie to oczywiście cena rolet nadstawnych. Wpływ na nią ma wiele czynników takich jak rozmiar, kolor czy funkcjonalność. Wiadomo, że mniej zapłacimy za roletę z ręcznym systemem zwijania, niż za tą z systemem zautomatyzowanym, sterowaną za pomocą pilota. Z tego względu zarówno sam produkt, jak i usługa jego montażu podlega całkowicie indywidualnej wycenie. Warto jednak zainteresować się tematem, gdyż tego rodzaju rolety będą służyć nam przez bardzo długi czas, co trzeba brać pod uwage w trakcie podejmowania decyzji o ich zakupie.